İhtiyacınıza Göre Petrol ve Türevlerini Tedarik Ediyoruz

İletişim

Bitüm;

Ham madde ve karışım ve karşım halinde uygulama alanlarına bağlı olarak kullanılabilir. Yollar, pistler ,otoparklar ve yaya yolları için asfalta bağlayıcı olarak kullanılabilir. Ayrıca inşaat sektöründe su yalıtımı özelliği sayesinde karışım olarak kullanılır. Bitümler PVC membran üretiminde de kullanılmaktadır. Bitüm iyi bir su geçirmez petrol türevi bir malzemedir.

Bitümler genellikle üretildiği kaynaklara göre sınıflandırılmaktadır;

*Doğal bitüm, genellikle çeşitli minerallerinde ayrışması sonucu oluşur ve özellikle yol yapımında kullanılır.

*Rafine edilmiş petrol bitüm’ü, petrol rafinelerinde üretilmiş ve genellikle kaplama ve su yalıtımlarında kullanılır.

*Bitümlerin diğer sınıfları arasında ise sıcak döküm ve soğuk döküm bitüm bulunur. Sıcak döküm bitümler çoğunlukla asfalt yolların yapımında kullanılır soğuk bitümler ise bu yolların küçük parçalar halinde onarılmasında kullanılır.

Parafin;

Genellikle petrol ve türevlerinden rafine edilmesi sırasında ortaya çıkan bir yan petrol ürünüdür. Sıvı hali mum yapımında kullanılırken katı hali genellikle kozmetik ürünlerinde, ilaçlarda gıda ambalajlarında deri bakımında ve endüstriyel yağlayıcı olarak kullanılır. Katı parafin cilt bakım ürünlerinde ve yara iyileşme özelliği sebebi ile merhemlerde ilaç sanayinde tercih edilir. Parafin geniş bir kullanım ağına sahiptir ve bir çok sektörde tercih edilir.

Petro kimya ham maddeleri,

Petrolün rafine edilmesi ve işlenmesiyle elde edilen çeşitli kimyasal ürünleri vardır. Bu ürünler genellikle plastik ,lastik ,boya, deterjan tarım gübreleri ,tekstil ve kozmetik gibi endüstrilerde kullanılır. Petrol türevlerinden üretilen  kimya ürünleri arasında etilen, propilen, tolüen, polietilen günlük hayatımızda karşımıza çıkarlar ve endüstriyel  üretimde önemli rol oynamaktadırlar modern ekonominin önemli parçalarıdırlar

Bizlerde Mirzaoğlu. Aş olarak tüm petrol kimya ve türevleri ürünlerde tedariki konusunda hassasiyet ve özveri ile çalışarak müşterilerimize ekonomik ürün zamanında teslim ve doğru çalışma anlaşılışı ile hizmet sunmaktayız.