İhtiyacınıza Göre Metal Gruplarını Tedarik Ediyoruz

İletişim

Günümüzde demir ve çelik  sanayinin temel ham maddelerindendir. Ülkelerin kalkınmasında çok büyük bir öneme sahiptir. İnşaat sektörü demir ve çelik malzemelerinin olmazsa olmaz etmenlerindendir .Köprülerin binaların tünellerin ve daha fazla yapının temel maddeleri olan demir ve çelik kullanılmaktadır. Bu malzemeler inşaat ve diğer tüm projelerin uzun ömürlülüğü için kritik öneme sahiptir.

Otomotiv sektöründe hafif ve dayanıklı malzemeler olması temel amaçtır. Otomobillerde gövdeden şaseye otomotiv sektöründe çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Malzemelerin güvenilirliği dayanıklı olması uzun ömürlü ve verimli olması açısından büyük öneme sahiptir.

Enerji sektöründe demir, çelik ve alüminyum cevherleri büyük çoğunlukla kullanılmakta enerji sektöründe özellikle rüzgar türbinleri, elektrik santralleri, hidro elektirik santralleri  ve nükleer enerji tesislerinde dayanıklılığı ve uzun ömürlü olmasından dolayı bu madenler tercih edilmektedir.

Çelik madeni yüksek alaşımlı bir türdür bu nedenle olağanüstü dayanıklıdır iyi bir mukavemet sunmaktadır .Özellikle ağır yükler altında çalışan kalıplar ve enjeksiyon kalıpları için ideal bir malzemedir. Yüksek sıcaklıklarda çalışabilmekte ve aşırı yükler ve sürekli üretim koşulları altında çalışan kalıplar ve makinalar için uygundur aşınma direnci yüksektir ve uzun ömürlüdür. Bakım maliyeti düşüktür ve üretimde sürekliliği sağlamaktadır.

Ülkemizde demir çelik sektörü bir önceki yıla göre azalma eğilimi içerisine girmiş olsa da ülkemiz dünyada hala 8. sırada yer almaktadır .Bu azalışa sebep olan en büyük etken Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilimdir. Türkiye vasıflı çelik ithalatının %51 i gibi büyük bir oranı Rusya, Ukrayna ve Çin’den yapmaktadır.

Türkiye’de çelik ve demir sektöründe üretime bakıldığında tamamına yakınını özel sektörlerin oluşturulduğu görülmektedir. Ülkemizin en önemli ve gelişmeye açık olan bu alanında küresel pazarlardaki gelişmelerimde yakından takip ederek adımlar altılamaya çalışılmaktadır.

Bizde MİRZAOĞLU.AS olarak bu gelişmeleri yakından takip ederek sektörün getiririni analiz ederek üretimimize vasıflı çelik demir ve alüminyum ithalat ve ihracatımızı da devam etmekteyiz.

Ticaretimize ve ülkemize adına yakışır şekilde ihracat kanallarımızı ve müşteri ağımızı genişleterek doğru ve nitelikli ticareti kendimize prensip edinerek ülkemizde demir çelik sektörü içerisinde söz sahibi firmalardan biri olma yolunda tempomuzu arttırarak devam ediyoruz..

Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz arasında sizlere sunduğumuz ürünlerimiz;

Vasıflı çelikler ,profiller, yapı profilleri, takım çelikler, kalıp çelikler, sıcağa ve basınca dayanıklı çelikler ve paslanmaz çelikler bunlarında yanında alternatif ürünler yer almaktadır.

1040 Çelikler; otomotiv ve ağır ekipman sektöründe

4140 Çelikler; yüksek mukavemet ve sertlik özelliği sayesinde korozyona ve ısınmaya karşı dayanıklıdır bu ürünler ağır sanayide

4340 Çelikler; uçaklarda otomobil motor parçalarında eksantrik milleride ve krank millerde direksiyon parçalarında kullanılır

2738 Çelikler; plastik kalıp yapımlarında otomotiv ve otomotiv yan sanayilerinde elektrik aletlerinde kullanılır

TÜM BU ÇELİK GRUPLARINDA DEMİR VE ALÜMİNYUM GRUPLARIDA SİZLERE HİZMET VERMEKTEYİZ.